گزارش بازار شنبه 7 تیر 93

گزارش بازار شنبه 7  تیر 93

هفت تیر و تیرباران بازار!

گزارش بازار بتاسهم :17:05  امروز شنبه ، هفتم  تیر ، هفت  تیر کشی منفی ها در بازار شدت  گرفته  بود و بازار را  جلوی گلوله مفنی ها  بی دفاع می دیدیم  . سهامداران مثل برگ  درختان از زمین می افتادند . رگبار منفی بازار تمامی نداشت  . چنان  فشاری بر بازار وارد  شده است که کسی نمی تواند  ضربان  سهمگین  ان  را  تحمل کند  . واقعاً ما مانده ایم  از کجای این  بازار حرف بزنیم  .جلوی چشم ما  سرمایه و پول سهامداران در حال اب شدن  است و مدیران  فقط نظاره  گر هستند  .

به نظر بازار خاصی شده  . تازه  ترس همه  ی سهامدارن  این  است که  با  آغاز ماه  رمضان  رکود همیشگی بر بازار حاکم  شود . رکودی که هر سال  بوده و البته  امسال چون همه ی مناسبت ها  به هم  ریخته است ممکن است  برعکس شود که البته همه ما خوشحال  می شویم  بازار این  ماه  رمضان  حسابی مثبت  باشد  .

اما  فارغ از هر شرایطی بازار به  یک  شوک عجیب و غریب نیازمند است  . شوکی که  به نظر تنها  ایتم  سیاسی نمی تواند  روی ان  موثر باشد . ایتم  سیاسی می تواند  موثر باشد  اما  نه خیلی باید همراه  با ان  خبرهای مثبت  اقتصادی و بورسی  و خبرهای خوب از ورود نقدینگی را نیز باید به همراه داشته  باشد  . این  عوامل دست در دست هم  باید برای این  بازار کاری بکنند وگرنه عمق این چاله  ایجاد  شده  فراتر از حد  تصوری است که  بتوان  ان  را پر کرد  .

اما  روی صحبت  ما  با  عزیزان  بورسی است  . به خوبی می دانیم  این  روزها در تلاش هستید تا  بازار به هر شکل ممکن  که شده از رکود خارج  شود و حتی دست  به دامن پتروشیمی  ها  شد و موارد  این  چنینی مهم ترین  تلاش هاست  . حکایت  شما  شبیه  پزشکی است که  قرار است  بیمار را نجات  دهد اما  سرعت عمل او کمی کند است  دیر بجنبید  ممکن است خانواده این  بیمار روی سر شما خراب شود  . دوستان  کاسه  صبر سهامداران  لبریز شده  واین  خوب نیست . تبعات  این  ریزش دامن همه  را می گیرد . امیدواریم  فکری به حال  این  مورد  شود  . اختیار تبعی  و بحث پتروشیمی ها  دو  اقدام  اخیر بود که  فعلاً موثر واقع  نشده  .

به نظر بازار با  یک  چالش قوی تر به نام  بازگشت  اعتماد نیز مواجه است  که این  موضوع  حداقل 3 ماه  زمان می برد تا حل شود  . پس نشان  می دهد  سال 93 در 6 ماهه اول تقریباً روزهای چندان  جالبی نداریم  .

در بازار امروز شرایط منفی نرم  اغاز شد . فکر می کردیم  با توجه  به موج برخی خبرها  بازار بهتر باشد  . کاهش نرخ  ذخیره قانونی بانک ها ، رشد قیمت اوره  ، شرایط خوب بازار جهانی و  نیمچه  اخبار ضد  و نقیض از توفاق در 1+5 عاملی برای توجه بیشتر به  بازار باشد ولی نبود  . البته  اثر روانی انتشار اوراق تبعی و تضمین  سود در بازار نیز جو  روانی خوبی را می توانست ایجاد  کند که او نیز بی تاثی ربود تا  هر چه  به پایان  بازار نزدیک تر میشدیم فشار بازار بیشتر می شد  .

برای فردا نیز بعید است  معجزه ای رخ  دهد . تا این  شوک  وارد نشود  جو به هیمن  شکل است و اگر هم منفی نباشد  مثبت خاصی  نخواهد بود که  شورو ضعف ایجاد  کند  .

هر چند  شاید انتشار چند  گزارش بتواند کمی در بازار موج افرینی قوی تری را داشته  باشد  .

اما در مورد  بازار دو عامل را  یادآوری می کنیم . به  یاد دارید  شعری از دکتر شریعتی در مقطعی از بازار گفتیم  … گاهي گداي گدايی و بخت با تویار نيست،گاهي تمام شهر گداي تو مي شود… ان  مقطعی که بازار در اوج  بود  را  به  یاد دارید  ان  روزها  تمام  عالم و ادم  گدای بازار سرمایه  بود  . روزی نبود که حقیر از سرکوچه  و پمپ بنزین و ارایشگاه  و میوه فروشی در مورد  بورس چیزی نپرسند . همه قصد حضور در بازار را داشتند . همه می خواستند بورس بخرند  . همه تب سهامداری داشتند . در کارگزاری ها جای سوزن انداختن نبود . ان  روز تام  شهر گدای ما  شده  بود . ان  روزها  همه حسرت  سهامداران  را می خوردند …  وحالا  امروز ما گدای دست  کمک  رسان  شده ایم . حتی به  قاضی پور متوصل شدیم  کسی که  بی شک در ضربه  به  بازار پیشقدم  بود . امروز ما برای نجات از این  شرایط دست  به  سمت هر کسی دراز می کنیم . تعجب نکنید این ماهیت  زمانه است  و جبر زمانه مار را به این وضعیت کشانده است  بهتر است  علاوه  برتحمل از این  شرایط درس هم  بگیریم  .

و حالا  در مورد  شاخص … امروز شاخص با  افتی جدی تر به 587 واحد  منفی شد  و به 71662 واحد  رسید که شبندر، رمپنا،تاپیکو،پارسان،خودرو و اخابر در این  ریزش موثر بودند .  گفتننش جالب نیست  ولی برخی پیش بینی می کنند  این  ریزش تا 68 و 69  هزار نیز کشیده می شود  هم خوب است و هم  بد ولی خوبیه این  موضوع این  است که حداقل اخرهای بحران  هستیم  .

و حالا  حاشیه  بازار …  خود  بازار که هیچ چیزی ندارد و چنگی به دل نمی زند  . کمی حاشیه ها  جذاب تر است  .

مهم ترین  حاشیه  مذاکرات  است  : دور آینده مذاکرات ایران و گروه 1+5 دو هفته – از 2 تا 15 ژوئیه – در جریان خواهد بود. گفته می شود  این  چند روز که از 11 تیر اغاز می شود برای توافق بسیار حساس  و حیاتی است  به نظر بازار  تا ان  مقطع نیز گیج  باشد  . امروز البته نرخ تورم نیز مهم  بود  . پس از نرخ  سود  22% که همه  را  شوکه کرده است بازار به  دنبال  مامنی برای پوشاندن  این  خبر هاست  . البته تحولات  سیاسی یکی از مهم ترین حاشیه های بازار است که مفصل در مورد  ان  و توافق ژنو حرف می زنیم  .

خبرگزاری رویترز پس از برگزاری نشست مقامات ارشد 1+5 با کاترین اشتون در بروکسل، نوشت: شش قدرت جهانی به دنبال راه‌هایی برای به راه انداختن دوباره مذاکرات با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور هستند.

رویترز در گزارشی تحلیلی نوشت: در حالی که تنها کمتر از چهار هفته به پایان ضرب‌الاجل 20 ژوئیه برای دستیابی ایران و گروه 1+5 به توافق نهایی باقی مانده است مقامات غربی پس از برگزاری آخرین دور از این مذاکرات گفتند پس از گذشت پنج دور از مذاکرات هسته‌ای ایران پیشرفت بسیار کمی برای دستیابی به توافقی که می‌تواند سال‌ها اختلافات بر سر برنامه هسته‌ای ایران را پایان دهد حاصل شده است.این سناتور ارشد آمریکایی اضافه کرد: با این حال دستیابی به توافقی قابل پذیرش تا شش ماه بعد از 20 جولای هم بعید است. در عین حال، ما از ایران می خواهیم که 15 هزار سانترفیوژ خود را به حالت غیرفعال در آورد تا مطیمئن شویم توانایی ساخت سلاح هسته ای را ندارد.عباس عراقچی واگذاری این امتیاز به 1+5 را تایید کرده است.برخی شنیده های «ایران هسته ای» حکایت از آن دارد که مذاکرات هفته آینده ممکن است دو هفته یا بیشتر طول بکشد و این نشان دهنده آن است که دو طرف می خواهند کار را در این مذاکرات تمام کنند.برخی منابع می گویند طرف امریکایی به تیم ایرانی اعلام کرده حداکثر می تواند با تمدید چند روزه توافق ژنو موافقت کند، نه بیشتر.اطلاعات موجود نشان می دهد تیم ایرانی با یک پیش نویس از مذاکرات وین 5 بازگشته و این پیش نویس اکنون در تهران در حال بررسی است.

یکی از موضوعات مهمی که در چند دور اخیر مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 مطرح بوده، بحث حجم برنامه غنی‌سازی اورانیوم در ایران و شمار سانتریفیوژهای ایران بوده است؛ موضوعی که دو طرف به شدت درباره آن دچار اختلاف‌نظرند؛ اما به تازگی، برخی منابع اسرائیلی مدعی شده‌اند، موضع غرب درباره این مسأله تا اندازه‌‌ای تغییر کرده است. به گفته این مقام، برآوردهای اطلاعاتی رژیم اسرائیل، حاکی از آن است که موضع کنونی غرب در موضوع سانتریفیوژها، بر امکان برخورداری ایران از 2 تا 4 هزار سانتریفیوژ استوار است.

در همين حال وزير امور خارجه ايران روز گذشته پيش از ديدار مقامات ارشد 1+5 با کاترين اشتون گفت: جمهوري اسلامي ايران آماده رسيدن به راه حل است و در اين رابطه پيشنهادهاي معقولي را ارائه داده است اما ممکن است طرف مقابل با زياده خواهي مانع توافق شود که در آن صورت مانع به بن بست رسيدن مذاکرات براي دنيا مشخص خواهد شد. مايکل مان، سخنگوي کاترين اشتون رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا طي بيانيه‌اي پس از برگزاري اين نشست، گفت: در اين نشست بر لزوم دستيابي به توافق جامع تا ضرب‌الاجل 20 ژوئيه تاکيد شده است.

روسیه اعلام کرد مرحله بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 شاهد “گفتگوهای ماراتنی” خواهد بود. به نقل از رویترز، “ویتالی چورکین” سفیر روسیه در سازمان ملل متحد گفت که مرحله بعدی مذاکرات هسته ای ایران و گروه 5+1 ماراتنی خواهد بود و دو هفته طول خواهد کشید. وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: مرحله بعدی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در بین روزهای 2 تا 15 ماه ژوئیه آینده (2 تا 24 تیرماه) در وین برگزار خواهد شد.

وزارت امور خارجه آمريکا، فابيوس گفت که با کري به طور ويژه در مورد ايران و مذاکرات هسته اي مذاکره کرده است. وي اضافه کرد که کاملا مي پذيريم که ايران مي تواند از انرژي غيرنظامي هسته اي برخوردار باشد.

در همین  حال و طبق اخرین خبرها “مایکل مان” سخنگوی “کاترین اشتون” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در صفحه توئیتر خود از آغاز جلسه اشتون و اعضای 1+5 در خصوص برنامه هسته‌ای ایران خبر داد. دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 از یازدهم تیرماه آغاز خواهد شد و گفته می‌شود دو هفته به طول می‌انجامد.

به نظر بازار باید تا  11 تیر صبر کند  . شاید ان  عاملی که  باعث برگشت  بازار شود  موضوع هسته ای باشد  .

در خبرهای سیاسی فرمایشات  رهبری نیز مهم  بود که  ایشان افزودند: امروز درعراق تفاله‌های رژیم صدام و مشتی انسان جاهل دست به جنایت می‌زنند، آنچه درحال وقوع است جنگ شیعه و سنی نیست، جنگ تروریسم با مخالفان تروریسم و جنگ دلبستگان غرب با طرفداران استقلال ملت‌هاست.

در خبرهای اقتصادی  و نفتی  و در واکنش به  بحث تحریم های صنعت  نفت  ، سید محسن قمصری در این خصوص افزود: طی ماه های گذشته و به دنبال پیشرفت مذاکرات ایران با گروه ١+٥، هیچ تحریمی از صنعت نفت ایران برداشته نشد و تنها از تصویب تحریمهای جدید ممانعت به عمل آمده است. این تصور که تحریمهای اقتصادی ایران کاهش یافته است، واقعیت ندارد و مذاکرات ژنو طی ماه های گذشته نیز به ثبات شرایط و جلوگیری از اعمال تحریمهای بیشتر منجر شد.

در یکی از خبرهای بسیار مهم  امار تورم  را داشتیم  سخنگوی دولت و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری رییس جمهوری گفت: نرخ تورم 12 ماهه منتهی به خرداد ماه سال جاری نسبت به اردیبهشت ماه گذشته 2.2 درصد، تورم نقطه به نقطه 2.5 درصد و تورم ماهانه یک درصد کاهش داشته است.  نرخ تورم 12 ماهه در خرداد ماه به 26.2 رسید که این رقم در اردیبهشت ماه گذشته 28.4 درصد بوده که نشان از کاهش تورم 2.2 درصدی در خرداد ماه داشته است. نرخ تورم نقطه به نقطه در خرداد ماه 14.7 بوده است، اظهار داشت: این در حالی است که در اردیبهشت ماه گذشته نرخ تورم نقطه به نقطه 17.2 بوده است که با کاهش 2.5 درصدی همراه است.

سخنگوی دولت کاهش نرخ تورم قابل توجه طی ماه جاری نسبت به ماه قبل را نتیجه سیاست های پولی، مالی و تلاش تیم اقتصادی دولت برای انضباط بودجه ای دانست و گفت: تلاش انجام شده برای مهار تورم، بستر ساز خروج از رکورد، رونق و رشد اقتصادی کشور است.  البته  دولتی ها  نمی گویند  که این  سیاست های منجر به  رکود  شده است . در این زمینه  یک  نکته  دیگر مشهود  بود که  یکی از عزیزان  شااره  کرده است که  نرخ تورم 8ماهه از مهرماه تا اردیبهشت 6.7درصد  بوده و نرخ تورم 9ماه. اخیر حدود 7.۵دقیقه بوده . این  یعنی دولت  غول تورم  را  شکست داده ولی غول  رکود  را  خیر …و اما در خبرهای دلاری و  بانکی به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بر اساس توافق ایران و گروه 1+5 مبلغ 550 میلیون دلار بابت بدهی‌های کشور هند در قالب قسط ششم، از طریق بانک مرکزی امارات در تاریخ 5/4/93 دریافت و به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منظور شد.

و اما در حوزه  دلار …

دلار در محدوده  3170  می چرخد هر چند  برخی معتقدند  دلار زیر 3160  نمی اید .   دیروز هم  سیف به  طور تلویحی تک  نرخی شدن  را  فعلاً منتفی کرد .

اما بازار های جهانی کار خود را  با ثبات به  پایان  بردند و البته  رشد قیمت  مس مشهود  بود  . در بازار ها  طلا  با  قیمت های نسبتاً ثابت  به 318 دلار رسید  و شرایط بدی ندارد . در ان  سو نفت در همان  105 و 106 در جا می زند . اما در مس با  اندکی افزایش نسبت  به  دیروز قیمت  ها  به 6966 و در روی به 2178 دلار رسید  . یکی از مهمترین  خبرها  رشد قیمت  اوره  به  344 دلار است .

 

پالایشیها اب رفتند!

امروز پالایشی ها علی رغم اخبار مثبت از احتمال تعیین و تکلیف اختلافات این شرکتها با ملی و پالایش پخش طی هفته اینده نتوانستد بهبودی در معاملات خود حاصل و با فشار فروش و روند منفی به کاهش قیمتی خود ادامه دادند

پالایش نفت لاوان امروز را مهمان صف فروش بود سهمی که قیمتهای 1800 تومانی که کسی فکرش را هم نمیکرد را فردا تصاحب میکند شاوان در گروه خود به دلیل عدم اسیب پذیری از طرح کیفی سازی و افتتاح طرح های توسعه ای وضعیت بهتری دارد

شبندر یک قدم دیگر بردارد 1000 تومانی خواهد شد شبندری که با توجه به ابهاماتش فعلا وضعیت خوبی ندارد و لیدری خود در این گروه را واگذار کرده است

در نماد پالایش نفت شیراز قیمتهای تابوی 1600 توماین شکسته شد به نظر میرسد شراز به سمت قیمتهای 1400 تومانیحرکت نماید شرازی که با تولید محصولات جدیدش به خصوص قیر که حاشیه سود خوبی دارد میتواند به عدم کاهش سودش در سال 93 خوشبین باشد

خودرویی که ترمزش بریده!!!

جریانهای پولی فعالیتی در گروه خودرو ندارند خودرویی هایی که روزگاری در این قیمتها برایشان سر و دست میکشتند امروز با روند منفی شدید در حال کاهش شدید قیمتی هستند به طوری که خریدهای میلیونی حقوقیها نیز تاثیری در برگشت روند خودروییها ندارد

ایرانخودرو با این صف فروش سنگینش میرود تا قیمتهای حمایتی 240 تومانی را بشکند ظاهرا باید در انتظار خودروی 220 تومانی باشیم فردا روز مهمی پیش روی خودرو و حمایت 240 تومانیش خواهد بود

در نماد سایپا حتی خبر انعقاد قرارداد با کیا و تولید محصولات جدید این شرکت در سایپا نتوانست این سهم را تغییری دهد فشار فروش در سایپا بیشتر و احتمالا به زودی قیمتهای 200 تومانی را برای این سهم خودرویی شاهد خواهیم بود

گروه بهمن 180 تومانی زنگ خطرها را به صدا دراورده است سهامداران این سهم نگرانند شاید این سهم میخواهد به قیمتهای تاریخی چند سال پیش 160 تومانیش برگردد خبهمنی که در حال دست و پا زدن میباشد تا شاید از این حمایت 180 تومانی افت بیشتر را تجربه ننماید

پتروشیمی ها بی توجه به معجزه جهانی!!!

افزایش قیمتهای جهانی اوره و متانول هم نتوانسته تغییری درپتروشی های به وجود بیاورد پتروشیمی هایی که در صورت تصویب لایجه حمایت از تولید شاهد کاهش نرخ خوراک مصرفیشان توسط دولت خواهند بود اما این روزها تنها جو روانی است که بر سهام این گروه حاکم میباشد

امروز کرمانشاه قیمتهای 660 تومانی را هم به خود دید با توجه به افزایش قیمتهای جهانی اوره به سطوح 340 دلار میتوان به برگشت روند سهم خوشبین بود کرمانشاهی که سهامداران سهم نگران گزارش ضعیف 3 ماهه اش میباشند

در نماد زاگرس انقدر فشار فروش و رنج های منفی ادامه داشت که زاگرس را به قیمتهای زیر 1800تومان کشاند زاگرس در صورت تثبیت در قیمتهای کمتر از 1800 تومان وضعیت خوبی پیدا نکرده و باید سریعا برگشت قیمت به سطوح بالای 1800 تومان را در پیش بگیرد

شازند باز هم به قیمتهای 680 تومانی رسید شازند بارهای در این قیمتها با دید قیمتهای 710-720 تومانی نوسانات خوبی د اده است شازندی که شنیده میشود که گزارش 3 ماهه اش به دلیل تعمیراتش چندان پربار نمیباشد و تعدیل مثبت این سهم به سنوات اتی موکول شده است

 

اوار شاخص بر سر سرمایه گذاری ها!!!

امروز سرمایه گذاری ها زیر اوار افت شاخص درماندند سرمایه گذاری هایی که تا برگشت روند بازار امیدی به برکشت روند قیمتیشان نمیباشد

پارسان امروز را با نوسانات منفی همراه شد کفی قیمتی پارسان سطوح 700-720 تومانی میباشد پارسانی که شنیده میشود افزایش سودش بریا سال جاری به دلیل افزایش سود تقسیمی شرکتهای زیر مجموعه قطعی میباشد اما افزایش سود اصلی برای سالاینده انتظار پارسان را میکشد

تاپیکو در قیمتهای 440 تومان قرار گرفته است قیمتهایی که اگر سبب برگشت روند این سهم نشود تاپیکوی 420 تومانی را شاهد خواهیم بود سهمی که با این قیمت نازل نمیتوان دباره اش چیزی گفت

امروز سرمایه گذاری صنعت و معدن با نوسانالت منفی در قیمتهای محدوده 200 تومان در حال معامله بود وصنعت حجم فروشنده بالایی در این سطوح ندارد در صورت بازگشت روند بازار وصنعت جز سهامی است که رشد قیمتی خوبی خواهد داشت

معادنی که پابرجا نماندند!!!

امروز معدنی های نیز علی رغم  قیمت بالای محصولاتشان در بازارهای جهانی و دلار گران قیمت نتوانستند روند مثبت به خود بگیرند معدنیهایی که گزارشات 3 ماهه خوبی در راه دارند

در این گروه امروز باما به قیمتهای کمتر از 900 تومانی بازگشت سهمی که شنیده میشود گزاشر 3 ماهه اش با تعدیل مثبت 20 درصدی همراه و سهم به زودی برای تعدیل مثبت عایدی متوقف خواهد شد تعدیلی که شاید وضعیت سهم را از وضعیت فعلی رهایی دهد

ملی مس اما اوضاع خوبی ندارد ظاهرااین سهم کف قیمتی مناسبی نیز ندارد ملی مسی که وضعت تعرفه سنگین برای صادرات کسنانتره اش کمی سهامداران این سهم را نگران کردهاست اما در صورت صادرات مناسب برای سال 93 میتوان به احیا سهم خوشبین بود

چهارگوشه بازار!!!

نفت سپاهان هم نتوانست امروز زیر بار فشار عرضه ها مقاومت کند حقوقی سهم همچنان در این سهم در کسوت خریدار ظاهر میشود اما این خریدها نیز کفاف فشار عرضه ها را نداده وامروز حتی قیمتهای زیر 1800 تومان را برای شسپا شاهد بودیم سهمی که تنها امیدش برگشت ذخایر و افزایش سرمایه اش میباشد.

پاکشو با افت قیمتی 5 درصدی بازگشایی شد سهمی که خبرهای خوبی در مجمعه اش را شاهد بودیم اما برای بازار فعلا اخبار معنایی نداشته و تنها به فکر فروش میباشد پاکشویی که به قیمتهای بسایر نازلی رسیده و حتی مسئولان شرکت هم باورشان نمیشود.

ذوب اهن با قیمتهای 300 تومان هم با فشار فروش و روند منفی همراه است انگار نه انگار که همین دیروز شاهد افتتاح پروژه های شرکت توسط 3 وزیر بودیم ذوبی که با دید بلند مدت در راه احیا و جهش سوداوری میباشد و به درد سهامداران با دید بلند مدت میخورد ولی کوتاه  مدت  خیر . در این  گروه  شرکت های فخوز  و فولاد و فولاژ نیز در منفی بد  نیستند .

هر چه  سعی کردیم از بازار بنویسیم  واقعاً دست و دل ما  به کار نمی رود . بهتر است  ریز جزیات  بازار را فعلاً فراموش کنیم و به به  کلیات  و کلان  بازار تکیه کنیم . در کنار ان  هر شب یادمان نرود  که  برای بازار باید دعا کنیم .

و اما  یک  نکته …  حرف دل است  .نه پیشنهاد  است و نه انتقاد . اقای روحانی . سهامداران  به  شما دل بسته  بودند . با امدن  شما بازار رونتق گرفت نور امید در دل سهامداران درخشید . انصافاً در حوزه  اقتصاد  و سیاست  بد  کار نکردید . کنترل تورم ، بهبود  اوضاع  سیاسی … ولی ما  سهامداران از شما  گلایه . بازار را  به حال خود رها  کردید و رفتید . ان  مقطعی که  بازار مثبت  بود تا توانستید  با شاخص عکس یادگاری گرفتید  که عملکرد  شما  این وضعیت  را  رقم  زده  . حالا  چرا  زیر بار مسئولیت  این  ریزش نمیروید . انتظار ما از شما خیلی بیشتر است  . از یک  رییس جمهور انتظار داریم  مثل همه ی روسای جمهور به داد  بازار برسد  . شاید بد نباشید حداقل حضوری چند ساعته در بازار داشته  باشید تا پای درد و دل این جماعت  بنشینید . بعید  می دانم  ازحضور شما  برای بازار ابی گرم  شود  ولی این  را می دانیم حضور شما  مایه  دلگرمی است  و می تواند  قوت قلب سهامداران  باشد  که حداقل ما را  فراموش نکردند  و هنوز بازار سرمایه  را  به یاد دارند …

 

 

 

گروه تحلیل گری بتا سهم

7 تیر93

 

نظر بگذاريد

شما بايد وارد شويد تا بتوانيد نظر بدهيد.